Ndërlidhjet

KANDAHAR


Tre civilë afganë janë vrarë nga një makinë bombë në qytetin afgan të Knadaharit, e cila kishte si cak një autokolonë të trupave amerikane dhe afgane, njofton korrespondneti i radios "Evropa e Lirë" në vendin e ngjarjes. Ky sulm vjen pas atij të dy ditëve më parë kur nga një sulm i dyfishtë u vra një paqeruajtës gjerman dhe tetë ushtarë afganë.
XS
SM
MD
LG