Ndërlidhjet

SEUL


Presidenti amerikan George Bush ka kërkuar nga Kina të lejojë më shumë liri fetare dhe politike për qytetarët e saj"Duke iu përgjigjur kërkesave të qytetarëve të saj për liri dhe hapje udhëheqësit kinezë mund t'i ndihmojnë vendit të tyre që të shndërrohet në një komb modern e të zhvilluar", tha Bush, i cili mori pjesë në punimet e forumit ekonomik të vendeve të Azisë dhe Paqësorit.
XS
SM
MD
LG