Ndërlidhjet

TEL AVIV


Deri në fund të marsit të vitit 2006, në Izrael do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Marrëveshja u arrit sot ndërmjet kryeministrit Ariel Sharon dhe liderit të partisë tjetër të koalicionit qeverisës, Amir Peretz.
XS
SM
MD
LG