Ndërlidhjet

BUSAN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush dhe homologu i tij nga Korea Jugore, Roh Moo-hyun thanë se nuk do të tolerojnë që Penjani, të ketë armë atomike."Çështja qëndron tek reaktori i ujit dhe kjo do të zgjidhet në kohën e duhur, që është pasi ata të heqin dorë nga armët apo programet bërthamore" tha Bush. Më tej ai ka shtuar se lidhjet mes Uashingtonit dhe Seulit nuk kanë qenë kaq të mira dhe ka theksuar mbështetjen e tij për një ribashkim të mundshëm të dy Koreve.
XS
SM
MD
LG