Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjolle njofton se ka vënë nën arrest të paktën 8 persona të dyshuar se financonin aktivitetet terroriste nëpërmjet trafiqeve dhe fallsifikime dokumentash. Mediat bëjnë të ditur se arrestimet kanë ndodhur në jug teë qytetit Granada, dhe ende nuk janë mësuar nacionalitet e tyre. Gjatë dy vjetëve drejtësia spanjolle ka vënë nën pranga rreth 150 persona të akuzuar për lidhje me terrorizmin.
XS
SM
MD
LG