Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, në kabinetin e kancelares Angela Merkel, u nis sot për vizitën e parë zyrtare në Shtetet e Bashkuara. Ministri Frank Valter Steinmeier pritet të takohet me Sekretaren amerikane të Shtetit Condoleezza Rice dhe Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Kofi Annan.
XS
SM
MD
LG