Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice e ka arsyetuar paraburgimin pa afat të të dyshuarve për terrorizëm, duke thënë se nga veprimet tilla përfitojnë Shtetet e Bashkuara dhe mbarë bota.
Në një intervistë për të përditshmen "USA Today", Rice tha se të dyshuarit për terorrizëm duhet të arrestohen përpara se të kryejnë krime, nga të cilat mund të humbin jetën mijëra njerëz.
XS
SM
MD
LG