Ndërlidhjet

BAKU


Parlamenti i ri azerbaxhan do të mbajë sot seancën e parë. Deputetët e zgjedhur nga zgjedhjet politike të 6 nëntorit do të emerojnë në mbledhjen e sotme dhe kryetarin e kuvendit. Ndërkaq opozita ka refuzuar te marrë pjesë në kuvend pasi ajo i cilëson zgjedhjet e manipiluara dhe kërkon përsëritjen e tyre.
XS
SM
MD
LG