Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit për Çështje Politike Nicholas Burns tha se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë ta "detyrojnë Rusinë" të largohet nga ish republikat sovjetike. "Qëllim i vetëm i bazave amerikane në Taxhikistan dhe Kirgizi është mbështetja për operacionet në Afganistan", citohet të ketë thënë Burns, për mediat ruse.
XS
SM
MD
LG