Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Francës Dominique de Villepin tha se një shtetas francez është rrëmbyer në Bagdad.
"Të gjitha shërbimet e shtetit francez janë mobilizuar për lirimin e shpejtë të inxhinierit francez i cili është marrë peng" tha de Villepin.
Po sot, dijetarët dhe aktivistët myslimanë nga mbarë bota, përfshirë edhe liderët e grupeve militante: Hamas dhe Hezbollah, apeluan për lirimin e pengjeve në Irak.
XS
SM
MD
LG