Ndërlidhjet

ANKARA


Shefi i CIA-s Porter Goss ka mbërritur në Turqi për bisedime me kryeministrin turk Erdogan dhe me zyrtarë të shërbimeve sekrete. Shtypi vendas ka lajmëruar se në qendër të takimeve është partia punëtore e Kurdistanit, e cila nga Uashingtoni dhe Ankaraja është cilësuar si organizatë terroriste.
Më herët gjatë ditës, ministri i jashtëm turk Abdullah Gul ka përgënjeshtruar raportet në mediat turke sipas të cilave shërbimet sekrete amerikane kanë kryer hetime në Turqi ndaj elementëve të dyshuar si terroristë.
XS
SM
MD
LG