Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia i ka tërhequr vëmendjen Maqedonisë se i duhet dhe vota e Athinës për të marrë statusin e vendit kandidat.
"Greqia do të marrë vendimin në kuadër të politikës së saj më të gjerë strategjike ndaj Ballkanit duke i marrë parasysh të gjitha parametrat", thuhet në komunikatën e Ministrisë së Jashtme greke.
XS
SM
MD
LG