Ndërlidhjet

VJENË


Komisioneri për politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian Javier Solana, sot mbërrin për vizitë dy ditore në Austri.
Solana do të takojë presidentin Heinz Fischer dhe zyrtarët e lartë të vendit, me të cilët do të trajtohen edhe bisedimet për statusin e ardhshëm të Kosovës. Vizita mbahet në prag të marrjes së kryesisë së radhës së BE-së, nga Austria.
XS
SM
MD
LG