Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld ka mbajtur bisedime me presidentin afgan Hamid Karzai. Në qendër të takimit ka qenë zvogëlimi i trupave amerikane në këtë vend deri në 3 mijë ushtarë. Rumsfild mbërriti në Afgansitan, pas një vizite në Pakistan, ku ai deklaroi se lideri i Alkaidës, Osama Bin Laden nuk do ti shpëtojë edhe më gjatë rrethimit ushtarak.
"Duket sikur muajt e fundit ai nuk është më i dhënë pas fjalimeve në kaseta dhe video, por nuk e di nëse ai ka vdekur-tha Sekretari amerikan i Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG