Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SANA/JEMEN


Zyrtarët e Austrisë dhe Jemenit thanë se rrëmbyesit i kanë liruar dy turistët austriakë, një burrë dhe një grua, të cilët u rrëmbyen të mërkurën nga persona të armatosur në provincën Marib.
Më parë rrëmbyesit kërkuan që qeveria e Jemenit t'i lirojë dy pjesëtarë të fisit të tyre, të cilët u arrestuan nën dyshimin se janë përpjekur të luftojnë kundër forcave amerikane në Irak.
Ky është rasti i tretë i rrëmbimit të perëndimorëve gjatë këtij viti në Jemen.
XS
SM
MD
LG