Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë ofertën e Rusisë për të prodhuar uranium të pasuruar, në këtë vend. Ministria e jashtme ruse ka bërë publike dhe një herë mundësinë e një projekti të përbashkët ruso-iranian për uranium në territorin rus. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Iranit Hamid Reza Asefi në Tehran tha se nuk është marrë ende një ofertë konkrete nga Rusia.
XS
SM
MD
LG