Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i financave të Serbisë deklaroi sot se BE i ka dhënë buxhetit shtetëror të vendit, 25 milion euro. Ministri Dinkic tha se fondi u miratua si vlerësim për reformat e sukseshme strukturore të ndërmarra nga autoritetet, dhe rritjes ekonomike. Sipas Dinkic në 2006 pritet të shtohet mbështetja financiare e BE- së, në 45 milion euro.
XS
SM
MD
LG