Ndërlidhjet

BAGDAD


Guerrilasit kanë vrarë 10 anëtarë të forcave të sigurisë në Irak në sulme të ndara në Bagdad. Herët në mëngjes, 60 kilometra pranë Bagdatit, kryengritësit hapën zjarr ndaj një pike kontrolli të policisë duke vrarë 5 policë dhe plagosur tri të tjerë. Si pasojë e kundërpërgjigjes me zjarr, policia vrau 6 guerrilas. Ndërsa 5 ushtarë irakenë u vranë nga sulm i armatosur në veri të Bagdatit.
XS
SM
MD
LG