Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kosova do të mbetet një nga përparësitë e Aleancës Veriatlantike dhe për vitin 2006. Shefi i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, ka theksuar sërish në këtë fundviti se Aleanca "do të ruajë praninë e ndjeshme në Kosovë" dhe do vazhdojë mbështetjen për procesin politik.
XS
SM
MD
LG