Ndërlidhjet

KABUL


Irani dhe Afganistani kanë nënshkruar memorandumin e mirëkuptimit në fushën e bashkëpunimit konsullor, në përfundim të vizitës së shefit të diplomacisë iraniane në Kabul.
Rreth 2000 afganë marrin çdo ditë viza për të udhëtuar në Iran.
XS
SM
MD
LG