Ndërlidhjet

TULKAREM


Një palestinez vetëvrases e ka sulmuar sot një postë-bllok izraelit në Bregun Perëndimor, duke e vrarë veten, një ushtar izraelit, dhe të paktën dy palestinezë të tjerë. Sulmi ndodhi afër qytetit Tulkarem, dhe si pasojë, janë plagosur edhe disa persona të tjerë.
Sipas radios izraelite, përgjegjësinë për sulmin e ka marrë Xhihadi islamik.
XS
SM
MD
LG