Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Një organizatë deri më tani e panjohur e ka marrë përgjegjësinë për rrëmbimin e tre qytetarëve britanikë në Rripin e Gazës, të cilët janë liruar dje. Një deklaratë të publikuar sot në mëngjes, grupi i quajtur "Brigadat e Muxhahedinëve", thanë se lirimi i tre britanikëve ishte shenjë e vullnetit të mirë. Ky grup i ka bërë thirrje Britanisë dhe Evropës që të bëjnë presion ndaj Izraelit, që t'i japë fund kufizimit të lëvizjes në veri të Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG