Ndërlidhjet

DUSHANBE


Shtetet e Bashkuara kanë ndarë 30 deri në 40 milionë dollarë për ndërtimin e urës mes Afganistanit me Taxhikistanit, që është vend i Azisë Qendrore, i dalë pas shpërbërjes së ish Bashkimit Sovjetik.
Ura në fjalë do të jetë një ndihmë e madhe në zhvillimin ekonomik mes Taxhikistanit, Afganistanit dhe Iranit.
XS
SM
MD
LG