Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kryeministri i Indisë Atal Behari Vaxhpaji ka kërkuar takim me presidentin, Pervez Musharaf, derisa të dy marrin pjesë në takimin rajonal në Islamabad.
Kërkesa për takim me presidentin pakistanez, erdhi pas takimit të sotëm mes kryeministrave të dy vendeve, Indisë dhe Pakistanit. Të dyja vendet, të cilat janë fuqi bërthamore, kanë mosmarrëveshje lidhur me rajonin e Kashmirit, që gjendet nën administrimin e Indisë.
XS
SM
MD
LG