Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


Lideri i Lëvizjes për Ripërtritjen serbe, Vuk Drashkoviq ka thënë sot se bisedimet për formimin e një qeverie me bazë të gjërë, paraqesin humbje kohe sepse partia Radikale Serbe, me më së shumti deputetë në Kuvend, e ka hedhur poshtë një mundësi të tillë. Sipas fjalëve të Vuk Drashkoviqit, "imponohet" një qeveri në të cilën do të merrnin pjesë katër partitë pro – demokratike: Partia demokratike e Serbisë, Partia Demokratike, G17 plus dhe koalicioni i zotit Drashkoviq.
XS
SM
MD
LG