Ndërlidhjet

ATHINË


Kryeministri i Greqisë, Kostas Simitis, ka kërkuar zgjedhje të parakohshme dhe largimin nga posti i kryetarit të Partisë Socialiste greke.
Pritet që pasardhësi i tij të jetë ministri i jashtëm aktual, George Papandreu.
XS
SM
MD
LG