Ndërlidhjet

PARIS


Ministri i jashtëm Dominique de Villepin tha se Franca është për "normalizimin progresiv" të marrëdhënieve ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Libisë.
Komentet e de Villepin u bënë disa orë pasi Libia e nënshkroi kompensimin prej 170 milionë dollarëve për familjarët e viktimave nga rrëzimi i aeroplanit francez mbi Nigeri në vitin 1989, kur u vranë 170 njerëz.
XS
SM
MD
LG