Ndërlidhjet

TEHERAN


Gjatë vizitës së sotme në Bam të Iranit, që para dy javësh u godit nga një tërmet shkatërrues, ministrja e jashtme e Spanjës, Ana Palacio, tha se qeveria e Spanjës ka kontribuar me një ndihmë në vlerë prej 1.5 milionë dollarësh. Kombet e Bashkuara dhe Kryqi i Kuq ndërkombëtar kanë kërkuar një ndihmë urgjente plotësuese prej 70 milionë dollarësh për ti zbutur pasojat e tërmetit shkatërrues në Bam të Iranit.
XS
SM
MD
LG