Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i Mbrojtjes i Japonisë Shigeru Ishiba sot u nis për vizitë në Britani, Holandë dhe Francë, për të diskutuar rindërtimin e Irakut.
Në Londër, Ishiba dhe sekretari britanik i Mbrojtjes Geoff Hoon do të bisedojnë për bashkëpunimin e trupave japoneze dhe britanike në Irak.
XS
SM
MD
LG