Ndërlidhjet

NIKOZI


Dy partitë kryesore të turqve qipriotë ranë dakord ta formojnë qeverinë e koalicionit, për të punuar drejt unifikimit të ujdhesës së ndarë, përpara se Qiproja në 1 Maj t'i bashkangjitet Unionit Evropian.
Ardhmëria e Qipros ishte edhe temë e bisedimeve në Stamboll ndërmjet kryeministrit të Turqisë Rexhep Tayyip Erdogan dhe kreut të turqve qipriotë Rauf Denktash.
XS
SM
MD
LG