Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një sulmuese vetëvrasëse sot e hodhi veten në erë në Rripin e Gazës duke vrarë edhe 4 izraelitë.
Radioja izraelite tha se 7 persona janë plagosur.
Përgjegjësinë për sulmin e morën grupi militant palestinez Hamas dhe Brigadat e Martirëve al-Aqsa.
XS
SM
MD
LG