Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mohammed Khatami u bëri thirrje ligjvënësve reformatorë t'i japin fund qëndrimit 4-ditësh në parlament, pas vendimit të radikalëve që mijëra kandidatë të mos marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare.
"Do të largohemi së bashku, dhe do të mbetemi bashkë", u tha Khatami, duke shtuar se një vendim i tillë e cënon të drejtën e vendit për zgjedhje të lira.
XS
SM
MD
LG