Ndërlidhjet

SHKUP


NATO-ja ka zvogëluar ndjeshëm praninë e saj ushtarake në Maqedoni. Kjo është bërë e ditur gjatë një ceremonie të zhvilluar sot në Shkup.
Tre vjet pas fillimit të konfliktit në Maqedoni, vendi sot vlerësohet si stabël, derisa NATO-ja do lërë një ekip prej 129 ushtarësh dhe ekspertësh, të cilët do kenë rol këshillues.
XS
SM
MD
LG