Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat, Edward Kennedy ka akuzuar presidentin amerikan Bush se lufta në Irak ishte një "produkt politik" në kuadër të përpjekjeve të tij për suksese zgjedhore të partisë së tij Republikane. Senatori Kennedy është njëri nga zërat opozitarë me autoritet në Kongresin e Shteteve të Bashkuara dhe i vëllai i presdientit të vrarë amerikan, John Kennedy.
XS
SM
MD
LG