Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administratori civil i Irakut, diplomati amerikan, Paul Bremer, gjendet në Uashington për bisedime me presidentin George Bush rreth strategjisë në Irak.
Bisedimet po zhvillohen derisa dhjetëra mijëra irakianë kanë demonstruar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Basrës, duke kërkuar, që qeveria e re të krijohet pas mbajtjes së zgjedhjeve. Kjo kërkesë është bërë dhe më parë publike nga drejtuesi shpirtëror i myslimanëve shiitë të Irakut, Ajatullah Ali Sistani.
XS
SM
MD
LG