Ndërlidhjet

PARIS


Ministri i Brendshëm i Francës Nicolas Sarkozy bëri thirrje për qetësi pas protestave kundër planeve për ndalimin e mbajtjes së perçes në shkollat publike.
Në demonstratrat e djeshme në Paris morën pjesë rreth 5.000 protestues, kryesisht myslimanë, ndërsa u demonstrua edhe në qytetet tjera të Francës dhe Evropës, si dhe në Lindjen e Mesme dhe Kashmirin e administruar nga India.
XS
SM
MD
LG