Ndërlidhjet

BRUKSEL


Dy javë para të vritet, kryeministri i Serbisë Zoran Xhingjiq premtoi ta dorëzojë të akuzuarin për krime të luftës Ratko Mlladiq, ka deklaruar Carla del Ponte, kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës.
Del Ponte i ka thënë shtypit belg se Xhingjiq gjithashtu kishte premtuar që përmes reformave ta pastrojë ushtrinë dhe policinë, por vdiq nga plumbi i snajperit në 12 Mars.
XS
SM
MD
LG