Ndërlidhjet

MOSKË


"Vitin e kaluar sulmet terroriste në Rusi kanë shënuar rritje rreth 56 përqind", kanë bërë të ditur zyrtarë të departamentit anti-terrorist.Koloneli Yuri Demidov, nga Ministra e Brendshme, njëherit udhëheqës i sektorit anti-terrorist, ka thënë se "kërcënimet për sulme të mëtejshme terroriste në Rusi, janë në nivel të lartë".Damidov, ka shtuar se "më shumë se 200 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 600 kanë qenë të plagosur në 561 akte terroriste në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG