Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Japonia është ndër kontribuesit më të mëdhenj në fazën e rindërtimit të Kosovës, dhe ne presim ndihmën e Japonisë edhe në të ardhmen", tha kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, pas takimit me zëvendësministrin e Jashtëm të Japonisë, Ichi Ofuxhi Siako. Zyrtari i lartë japonez ndërkaq deklaroi se "Kosova është çelësi kryesor i elementit për paqe, stabilitet, dhe zhvillim në Evropën Juglindore.
XS
SM
MD
LG