Ndërlidhjet

VARSHAVË


Revista polake "Politika" e ka shpallur listën e 100 personave më me ndikim në botë, në bazë të anketave të kryera në 21 vende të botës.
Nga radhët e politikanëve aktualë, vendin e parë e zu presidenti amerikan George Bush, ndërsa lideri rus Vladimir Putin u rendit i shtati.
Vendin e dytë e zu lideri i Al-Kaidës, Osama bin Laden.
Në mesin e 10 të parëve gjenden edhe Tony Blair, Jacques Chirac, Ariel Sharon dhe Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG