Ndërlidhjet

VJENË


Serbia po futet gjithnjë e më shumë në krizë të thellë politike, për shkak të ngecjes në bisedimet për formimin e qeverisë së re, dhe nuk mund të përjashtohet mundësia e shpalljes së zgjedhjeve të reja, të cilat edhe më shumë do t'i forconin ultranacionalistët, vlerëson gazeta austriake 'Presse'.
Partitë e taborrit demokratik janë përfshirë nga zënkat kronike dhe e provokojnë njëra tjetrën me kërkesa krejtësisht të papranueshme, shkruan gazeta e Vjenës.
XS
SM
MD
LG