Ndërlidhjet

BEJRUT


Lideri i lartë i Hizbollahut, Hassan Nasrallah ka thënë sot se shkëmbimi i të burgosurve me Izraelin do të bëhet të enjten. Marrëveshja për këtë shkëmbim është arritur me ndërmjetësimin e Gjermanisë. Raportohet se me këtë marrëveshje ndërmjet Izraelit e Hizbollahut, afro 400 palestinezë, 23 libanezë, 12 të arrestuar arabë dhe një shtetas gjerman, do të shkëmbehen për një biznesmen izraelit dhe tre ushtarë, që konsiderohen të vdekur.
XS
SM
MD
LG