Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i Brendshëm i Irakut tha se kushtet e sigurisë në vend nuk lejojnë mbajtjen e zgjedhjeve para afatit të caktuar, sic kërkon udhëheqësi shpirtëror i myslimanëve shiitë. Të njëjtat burime bëjnë të ditur se shërbimi i inteligjencës irakiane është krijuar dhe do mbledhë informacione mbi guerrilët që kanë vrarë 300 policë vendas.
Nga ana tjetër Kombet e Bashkura do të bëjnë publike se kur do të dërgojnë ekspertët e tyre për të parë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme.
XS
SM
MD
LG