Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë e përshëndeti nënpresidentin amerikan Dick Cheney me një mesazh që bën thirrje për paqe dhe bashkëpunim ndërkombëtar.
Gjatë takimit në Vatikan, Papa i tha Cheney-t se amerikanët duhet "të punojnë brenda dhe jashtë për rritjen e bashkëpunimit ndërkombëtar".
Papa ishte kundërshtar i ashpër i luftës në Irak, dhe së fundi bëri thirrje për rindërtimin e vendit.
XS
SM
MD
LG