Ndërlidhjet

BAGDAD


Shpërthimi i sotëm i një ambulance në Bagdad ka shkatuar vdekjen e 4 personave dhe plagosjen e rreth 17 të tjerëve.
Ambulanca ka shpërthyer përpara një hoteli, në një zonë ku gjenden një numër ambasadash të huaja.
Ky sulm pason ato të ditës së djeshme ku humbën jetën 12 veta.
Në të tjera zhvillime administrata irakiane e drejtuar nga Shtetet e Bashkuara, ka cilësuar si grup terrorist Partinë e Kongresit të Kurdistanit, e cila përbëhet nga kurdët e Turqisë.
XS
SM
MD
LG