Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit John Bolton, tha se është i inkurajuar nga përgjigjja e Rusisë ndaj nismës amerikane për parandalimin e përhapjës së armëve të shkatrrimit në masë. Pas diskutimeve dy ditëshe më zyrtarët rusë në Moskë, Bolton tha se Rusia i mbështet qëllimet e propozimit amerikan për interceptimin e anijeve dhe fluturakeve që dyshohen se kanë armë bërthamore apo armë të tjera për shkatrrim në masë.
XS
SM
MD
LG