Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan Hamid Karzai, ka bërë të ditur se "hetues të Ministrisë së Brendshme kanë konkluduar që sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara në disa fshatra afgane në fillim të këtij muaji, kanë lënë të vdekur 10 persona".Ndërkaq zyrtarë të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, kanë insistuar në atë se gjatë sulmeve të 17 janarit, kundër kryengritësve talibanë, në jug të provincës Uruzgan, janë vrarë pesë militantë dhe jo civil.
XS
SM
MD
LG