Ndërlidhjet

PRAGË


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se nuk është i sigurtë nëse do ta mbështeste luftën në Irak, nëqoftëse do ta kishte ditur se ky vend nuk ka armë për shkatërrim në masë.
Në një intervistë dhënë gazetës "Washington Post", Powell tha se "mungesa e stoqeve të armëve të ndaluara në Irak, do t'i ndryshonte kalkulimet politike".
Powell megjithate tha se përkundër dështimit në zbulimin e armëve të ndaluara, shkuarja në luftë ishte gjë e drejtë, dhe e shprehu bindjen se kërcënimet e Irakut për zhvillimin e armëve bërthamore ishin të besueshme.
XS
SM
MD
LG