Ndërlidhjet

PEKIN


Kina do të jetë nikoqire e raundit të ri të bisedimeve 6-palëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut që do të mbahen në 25 Shkurt.
Ministria e Jashtme në Pekin tha se bisedimet synojnë ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në siujdhesën e Koresë, e cila nuk duhet të ketë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG