Ndërlidhjet

UASHINGTON


Spanja do të vazhdojë të qëndrojë pranë Shteteve të Bashkuara në luftën kundër terrorizmit, tha kryeministri spanjol Jose Maria Aznar.
"Nuk mund të ketë kurrfarë justifikimi për terrorizmin. Ai i shkatërron kauzat, të cilat pretendon se i mbron. Në fund, edhe kauzat politike dhe fetare bëhen viktima të terrorizmit. Terroristët duhet ta kuptojnë se rezultati i vetëm i pashmangshëm do të jetë disfata e tyre", tha Aznar në një fjalim në Kongresin amerikan.
XS
SM
MD
LG